MODAFINIL DAWKOWANIE

Dostępne w handlu moce tabletek zawierających substancję czynną modafinil (w tym Provigil) to 100 mg modafinilu w 1 tabletce i 200 mg modafinilu w 1 tabletce.

Najczęściej stosowana dawka modafinilu to 100 mg dla osób zdrowych i 200 mg w przypadku zdiagnozowania narkolepsji.

Modafinil podczas studiów

Podczas intensywnych okresów nauki, Modafinil może być przyjmowany w następujący sposób:

100 mg (1 tabletka) raz dziennie rano z niewielkim posiłkiem, niezależnie od posiłków.

Należy zaznaczyć, że Modafinil działa na różne sposoby. Osoby o różnej masie ciała i charakterystyce mogą potrzebować innej dawki leku Modafinil. Tak, masa ciała wpływa na dawkę leku Modafinil i większa masa ciała może wymagać większej dawki leku Modafinil, ale nie większej niż dawka maksymalna.

Kup Modafinil 200 mg.

Ponieważ maksymalna dawka dobowa leku Modafinil może być zwiększona do 200 mg, można rozpocząć przyjmowanie leku Modafinil na kilka dni przed najbardziej wymagającym okresem studiów i sprawdzić, czy Modafinil działa w dawce 100 mg.

Zatem 100 mg Modafinilu na dobę jest najlepszą dawką początkową dla studenta i najbezpieczniejszą dawką przy pierwszym podaniu.
Jeśli 100 mg na dobę nie wystarcza do uzyskania efektu, należy zwiększyć dawkę do maksymalnie 200 mg w pojedynczej porannej dawce.

Należy zauważyć, że Modafinil może trwać średnio 1 godzinę, aby wywołać efekt do 4-6 godzin po podaniu.

Dlatego jeśli o 9 rano wymagana jest jasna głowa i wysoka skuteczność, Modafinil nie powinien być przyjmowany po godzinie 8 rano.

Uwaga: zwiększenie dawki leku Modafinil powyżej 200 mg na dobę (2 tabletki po 100 mg lub 1 tabletka po 200 mg) nie ma wpływu.

Czy można szybko zmniejszyć dawkę leku Modafinil?

Ponieważ tolerancja jest bardzo mała, można zmniejszyć dawkę przy następnym zażyciu.

Na przykład, jeśli pacjent przyjął rano 200 mg leku Modafinil, może przyjąć 100 mg następnego dnia rano, jeśli chce zmniejszyć dawkę.

Jak często można przyjmować Modafinil

Pacjenci, którym lekarz przepisał lek Modafinil, muszą przestrzegać dawkowania i czasu trwania leczenia zaleconego przez lekarza.

Jeśli jesteś wystarczająco dobry, aby samodzielnie przyjmować Modafinil, Twoja decyzja o przyjmowaniu Modafinilu powinna być oparta na potrzebach Twojego organizmu i zadaniach, które musisz wykonać.

Jeśli masz przed sobą egzamin lub odpowiedzialny raport do przygotowania w pracy, możesz wziąć Modafinil 1-2 razy i już nie będzie Ci potrzebny.

Jeśli masz długi okres intensywnej pracy lub nauki, możesz przyjmować Modafinil przez dłuższy czas, ale tylko wtedy, gdy nie wystąpią żadne negatywne reakcje.

Podczas stosowania leku Modafinil należy słuchać swojego organizmu i przerwać jego przyjmowanie w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprzyjemnych reakcji.

Na depresję

W przypadku depresji lek Modafinil stosuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz może przepisać 100 mg leku Modafinil na dobę, raz rano, a następnie zwiększyć do 200 mg na dobę, raz rano.
Lekarz zdecyduje, jak długo należy leczyć pacjenta lekiem Modafinil na depresję.

Narkolepsja

W przypadku narkolepsji lekarz zadecyduje o dawce i czasie trwania leczenia. Zazwyczaj przepisuje się dawkę 200 mg raz dziennie rano.
W indywidualnych przypadkach dawka może być dostosowana do 400 mg.

ADHD

W przypadku ADHD dawka Modafinilu jest dostosowywana indywidualnie. W zależności od masy ciała i typu sylwetki można przepisać 50 mg do 100 mg leku Modafinil na dobę, przyjmowanego raz dziennie rano.

Dla utraty wagi

Zgłoszono, że niektóre osoby zauważyły utratę wagi podczas przyjmowania leku Modafinil. Nie wynika to z tego, że Modafinil sprzyja utracie wagi. Lek sprawia, że czujesz się bardziej energiczny i pogodny, co pozwala Ci mniej jeść, gdy jesteś zestresowany. Modafinil nie powoduje utraty wagi, ale powoduje uczucie sytości, co może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie apetytu w ogóle.

Modafinil i Adrafinil

Składnik aktywny Adrafinil jest prekursorem Modafinilu, a po dostaniu się do organizmu jest metabolizowany (“przekształcany”) przez wątrobę w Modafinil.
Adrafinil ma takie same właściwości jak Modafinil, ponieważ organizm rozpoznaje go już jako substancję Modafinil. Jednak “konwersja” Adrafinilu do Modafinilu trwa długo i wymaga większej dawki.

Nie ma różnicy między działaniem Adrafinilu i Modafinilu, ale jeśli można kupić Modafinil (Provigil), warto się na to zdecydować, ponieważ organizm nie potrzebuje tyle czasu na jego produkcję, co w przypadku zażywania Adrafinilu.