CZYM JEST MODAFINIL

Modafinil został opracowany w celu leczenia narkolepsji, zaburzenia układu nerwowego charakteryzującego się przedłużającą się sennością.

Podczas stosowania modafinilu jako terapii u pacjentów z narkolepsją zauważono dodatkowy efekt po zażyciu leku – pacjenci zauważyli, że ich stan psycho-emocjonalny i fizyczny uległ znacznej poprawie po podaniu modafinilu.
Odnotowane dodatkowe działanie modafinilu pozwoliło na zastosowanie leku nie tylko w przypadku narkolepsji. Modafinil od wielu lat jest z powodzeniem stosowany do wspomagania organizmu w okresach silnego stresu psycho-emocjonalnego i fizycznego.

Modafinil to inteligentny lek o niskim progu tolerancji i minimalnych skutkach ubocznych.

Czy Modafinil jest nootropem?

Modafinil jest analeptykiem, którego działanie na organizm jest podobne do działania nootropów. Oznacza to, że Modafinil jest stosowany w taki sam sposób jak nootropy i można go nazwać nootropem.

Czym są nootropiki?

Nootropy to leki, które wpływają na wyższe funkcje umysłowe.

Nootropy znacząco stymulują wszystkie funkcje poznawcze mózgu, poprawiają koncentrację, pamięć, język, zdolność zapamiętywania informacji i uczenia się w ogóle.

Nootropy znacznie poprawiają jakość życia w czasie stresu poprzez zwiększenie napięcia organizmu.

Nazwy handlowe Modafinil

Modafinil jest substancją czynną zawartą w tabletkach, które są sprzedawane pod różnymi nazwami handlowymi: do najbardziej znanych należą Alerte; Alerte; Modalert; Modapro; Modafil; Modasomil; Modavigil; Modiodal; Provake; Provigil; Resotyl; Mentix; Stavigile; Vigia; Vigil
Należy zauważyć, że Provigil jest najczęściej stosowanym lekiem we Francji.

Mechanizm działania

Jak działa Modafinil? Gdy Modafinil dostanie się do organizmu, zaczyna ściśle współpracować z neuroprzekaźnikami, pobudzając je do efektywniejszej pracy.

Kup Modafinil w Polsce.

Czym są neuroprzekaźniki? Neuroprzekaźniki to biologicznie aktywne substancje, które są uwalniane z komórek nerwowych i działają (przekazują impuls elektrochemiczny) do następnej komórki. W ten sposób neuroprzekaźniki regulują ludzkie ciało, od ruchów palców po odczuwanie bólu.

Tym samym modafinil przenika do organizmu człowieka i stymuluje neuroprzekaźniki, a tym samym cały organizm.

Działanie Modafinilu

Tak więc, gdy tylko Modafinil dostanie się do naszego organizmu i zacznie “współpracować” z neuroprzekaźnikami, budzimy się, nie mamy ochoty kłaść się spać, czujemy się odświeżeni, zmęczeni, pewni swoich możliwości i wydaje nam się, że będziemy w stanie poradzić sobie z każdym dzisiejszym zadaniem. Innymi słowy, czujemy się naładowani energią, sprawni i gotowi do nauki i robienia nowych rzeczy.

Kto może stosować Modafinil

Modafinil może być przyjmowany zarówno przez osoby zdrowe, jak i osoby z chorobami przewlekłymi.

Oczywiście Modafinil w pierwszej kolejności przyjmowany jest przez klientów cierpiących na narkolepsję – stan, w którym diagnozuje się różnego rodzaju zaburzenia snu. Jednak ze względu na swoje super skuteczne właściwości, ten “inteligentny lek” może być stosowany jako część terapii lekowej w leczeniu i łagodzeniu pacjentów cierpiących na depresję, uzależnienie od leków, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, stwardnienie rozsiane i niektóre inne choroby.

Gdzie i kto stosuje Modafinil

Obecnie Modafinil jest bardzo popularny i szeroko stosowany przez studentów, sportowców, biznesmenów oraz przedstawicieli innych zawodów i zajęć.

Modafinil pomaga radzić sobie z wysokim poziomem stresu podczas egzaminów, zawodów sportowych oraz z wysokim poziomem stresu w pracy, szczególnie podczas pracy w nocy.

Wskazania

Modafinil jest wskazany w celu zwiększenia czujności u dorosłych pacjentów z nadmierną sennością spowodowaną narkolepsją, bezdechem sennym i zaburzeniami cyklu snu i czuwania.

Lek przepisywany jest jako adiuwant w przypadku depresji lub ogólnego zmęczenia.

Modafinil może być również wskazany w okresach nadmiernej presji związanej ze studiami i pracą.

Ciekawe fakty dotyczące stosowania Modafinilu

Modafinil podobno był używany przez pilotów wojskowych w misjach długodystansowych, aby utrzymać czujność.

Poinformowano również, że Modafinil był stosowany przez astronautów w celu utrzymania napięcia organizmu podczas długich lotów na orbitujących stacjach kosmicznych.

Należy zaznaczyć, że właściwości związku chemicznego Modafinil są wciąż badane i z czasem pojawiają się nowe, ciekawe informacje na temat tego leku.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania modafinilu obejmują: znane uczulenie na substancję czynną modafinil lub na nieaktywne substancje pomocnicze w tabletkach (np. laktozę); obecność choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym wypadanie zastawki mitralnej i przerost lewej komory serca.

Środki antykoncepcyjne i Modafinil

Modafinil może wywołać efekt hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego podczas leczenia lekiem Modafinil należy zwiększyć skuteczność antykoncepcji, np. poprzez stosowanie prezerwatywy.

Alkohol i Modafinil

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Modafinil.

Leki zawierające johimbinę

Nie należy stosować leku Modafinil, jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające johimbinę.

Ciąża i laktacja

Nie ma danych dotyczących stosowania leku Modafinil w okresie ciąży lub laktacji. Stosowanie leku w tych przypadkach powinno być ściśle skonsultowane z lekarzem.

Dzieci i Modafinil

Modafinil nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Działania niepożądane

Modafinil jest ogólnie dobrze tolerowany i ma bardzo niski wskaźnik tolerancji.
Jednakże w niektórych przypadkach zgłaszano następujące działania niepożądane: bezsenność, zmniejszenie apetytu, ból brzucha, nudności, bóle głowy, zaburzenia widzenia, nerwowość, pobudzenie, agresywność, zwiększenie ciśnienia krwi, zmiany i nieregularności rytmu serca, zaczerwienienie i obrzęk skóry i błon śluzowych.

Jeśli działania niepożądane są łagodne, nie związane z przyspieszeniem akcji serca lub obrzękiem błon śluzowych, można kontynuować przyjmowanie leku; działania niepożądane powinny ustąpić.

Jeśli działania niepożądane nie ustępują, lecz nasilają się, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku.

Jeśli objawy nie ustąpią po odstawieniu leku, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych spowodowanych obrzękiem błon śluzowych lub zmianami rytmu serca należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Czy Modafinil hamuje działanie innych środków pobudzających?

Nie należy przyjmować leku Modafinil i innych nootropów (lub środków pobudzających mózg) w tym samym czasie.